Filtruj wiadomości
Dodano: 21.12.2024

Nowa publikacja współredagowana przez Ks. Pietkiewicza w serii Eastern and Central European Voices

W renomowanym wydawnictwie Vandenhoeck & Ruprecht (Brill Deutschland) ukazała się książka o kontekstualności Biblii na Litwie do końca XVIII wieku ("Contextuality of the Bible in Lithuania until the End of the Eighteenth Century"). To kolejny tom serii Eastern and Central European Voices - Studies in Theology and Religion.

Dodano: 19.12.2024

Debata Tumska - Religia w szkole?

W piątek, 13 grudnia 2024 r., w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Debat Tumskich, które nawiązuje do organizowanych we wcześniejszych latach Debat Społecznych. Zapraszamy do obejrzenia tej dyskusji.

Dodano: 18.12.2024

Principia Philosophiae Christianae, tom 5 - pod redakcją naukową Roberta Goczała i Piotra Mrzygłoda

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia jest szansa, żeby uzupełnić kolekcję serii studiów filozoficznych „Principia Philosphiae Christianae”. Niedawno ukazał się jej 5-ty tom!

Dodano: 06.12.2024

Religia w szkole? Zaproszenie na Debatę Tumską

Fundacja Obserwatorium Społeczne zaprasza na Debatę Tumską pt. Religia w szkole? Spotkanie odbędzie się w piątek 13 grudnia 2024 r., w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu przy pl. Katedralnym 1a, o godzinie 15. Wstęp wolny.

Dodano: 02.12.2024

Angelus Silesius: Filozofia, mistyka i sztuka – konferencja międzynarodowa

Władze rektorskie Uniwersytetu Wrocławskiego, Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz dyrekcja Zakładu Narodowego im. Ossolińskich zapraszają na międzynarodową konferencję, która odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2024 roku w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

Dodano: 25.11.2024

Stanowisko dominikanów wobec Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (XIII-XVI w.)

Papieski Uniwersytet Świętego Tomasza z Akwinu w Rzymie zaprasza 9 grudnia 2024 roku do udziału w sympozjum pt.: Stanowisko dominikanów wobec Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (XIII-XVI w.). Wśród prelegentów są również nauczyciele akademiccy Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.