W homilii ks. rektor podkreślił szerokie perspektywy przed którymi stoi człowiek. Zwracając się do studentów UTW zachęcał do podkreślenia w swoim życiu wiary.
- W życiu intelektualnym niczego już nie musicie, ale możecie wszystko. Nie macie już żadnych obowiązków, do których bylibyście absolutnie zobowiązani. Warto nam dzisiaj wracać do tych pierwotnych wartości, które przypomina nam dzisiaj święty Jan w pierwszym czytaniu. Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest Jego Słowem. Przypominam, że kontekstem tych słów, jest rodzenie i kształtowanie się pierwotnego Kościoła na fundamencie apostołów. Trzeba nam wrócić do tych właśnie wartości ewangelizacyjnych, nie ma to być wojowniczą konkurencję, odpowiadaniem złem na zło, zemstą na zemstę, nienawiścią na nienawiść, ale odpowiedzią na zło ma być dobro, bo z dobrem zwyciężymy - podkreślał kaznodzieja.
Po zakończonej Mszy świętej wszyscy udali się do katedry wrocławskiej, gdzie odbyła się modlitwa za zmarłego abp. Mariana Gołębiewskiego, który powołał w 2009 r. do istnienia UTW. Przy wejściu do krypty złożone zostały kwiaty.
Druga część świętowania odbyła się w Auli PWT, gdzie słuchaczy i gości przywitał ks. Rafał Hołubowicz, Dyrektor Uniwersytetu III Wieku przy PWT we Wrocławiu, podkreślając, że to seniorzy stanowią skarbnicę mądrości i papież Jan Paweł II, którego cytował, zaznaczył, że doświadczenie i wiedza tych osób, jest tak wielka, że mogą się dzielić nią z innymi.
- Słowa papieża należy odczytywać w kontekście zachwytu nad osobą ludzką, która potrafi przekraczać samą siebie, nawet wtedy gdy jest już zmęczona i wyczerpana, a to wszystko dzięki Duchowi Świętemu. – powiedział.
Kolejnym ważnym momentem był wykład p. Roberta Pawliszko, zastępcy Dyrektora Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Dyrektora Wrocławskiego Centrum Seniora we Wroclawiu, pod tytułem: “Przemoc wobec osób starszych -skrywany problem”.
Wykład wywołał wiele emocji i był prowokacją do dyskusji, która była kontynuowana przy poczęstunku, kawie i herbacie.
Spotkaniu towarzyszyły przygotowane przez słuchaczy występy artystyczne, wspólne kolędowanie, pyszne ciasta i sałatki.
Otwarta została też wystawa poświęcona ks. Stanisławowi Orzechowskiemu, pt.: ,,Ma pecha, kto nie zna Orzecha”. O wystawie, zachęcając do zatrzymania się przy niej dłużej, opowiedział Mariusz Kłak, opiekun ekspozycji.
Zachęcamy do obejrzenie zdjęć z tego spotkania.